سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید


از یک عباس

اوباما، پینوکیو یکساله
نوشته شده در 88/8/15:: 2:0 عصر
فردانیوز : یک روزنامه عرب زبان، اولین سالگرد انتخاب اولین رئیس‌جمهور رنگین پوست آمریکا را با چاپ یک کاریکاتور گرامی داشت.
روزنامه عرب زبان الحیات، در اولین سالگرد انتخاب باراک حسین اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا کاریکاتوری انتقادی از وی چاپ نمود.

در این کاریکاتور، اوباما به پینوکیو تشبیه شده است که بر روی بینی وی یک شمع به نشانه اولین سال ریاست جمهوری وجود دارد.
عنوان این کاریکاتور نیز «پایان ماه‌عسل؛ ترجمه لازم نیست» انتخاب شده است. قصد انتخاب این عنوان نیز، نماد بودن پینوکیو بعنوان «دروغ» و «دروغ‌گو» و بی‌نیاز بودن آن به ترجمه بوده است.
اوباما، سال گذشته در روز 4 نوامبر با رای مردم آمریکا با شعار «تغییر» بعنوان اولین رئیس‌جمهور سیاه آمریکا وارد کاخ سفید شد.
درحالیکه ناظران بین‌المللی انتظار داشتند که حضور اوباما در کاخ سفید منجر به تغییرات قابل توجهی در عرصه جهانی گردد؛ منتقدان وی بر این عقیده‌اند که اوباما تا کنون بیشتر «مرد حرف» بوده است تا «مرد عمل».


کلمات کلیدی : طنز، خبر
پیامها داغ کن - کلوب دات کام

444 روز امرکیا را تحقیر کرده بودیم
نوشته شده در 88/8/14:: 11:51 صبح

یک دیپلمات‌ آزادشده ایرانی در خصوص عکس‌العمل آمریکایی‌ها نسبت به تسخیر لانه جاسوسی در دوران اسارتش گفت: انگیزه روانی آمریکا از حمله به کنسولگری ایران در اربیل تلافی 444 روز بازداشت جاسوسان آمریکایی در روز 13 آبان 1358بود.

مجید قائمی حیدری یکی از دیپلمات های کشورمان که در اربیل عراق به دست نظامیان آمریکایی به اسارت در آمده و سرانجام با افتخار به کشورمان بازگشت در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، در بیان خاطره‌ای از عکس‌العمل بازجوهای آمریکایی‌ نسبت به تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیروان خط امام (ره) بیان داشت: در یکی از اولین جلسات بازجویی، فرد بازجوی آمزیکایی یک کار بسیار عجیبی انجام داد . او یک ماژیک را برداشت و روی وایت‌برد نوشت 444 و از من پرسید: می‌دانی این چیست؟ که من جواب دادم 444 که او بلافاصله گفت: می‌دانی این 444 یعنی چه؟ و من پاسخ منفی دادم.
این دیپلمات آزادشده گفت: بازجوی آمریکایی گفت این عدد روزهایی است که دیپلمات‌های آمریکایی در اسارت شما بودند که من در جواب او در کمال خونسردی گفتم که آن قضیه حق ما بود؛ زیرا آن افرادی را که شما دیپلمات می‌خوانید ثابت شد که جاسوس بودند و مدارک مربوط به جاسوسی آنها هم همگی ثابت شد و این را شما به ‌خوبی می‌دانید.
قائمی در ادامه بیان خاطره‌ دوران اسارتش گفت: به هر حال در ادامه آن جلسه بازجویی، کار به جایی کشید که من به او گفتم پس شما می‌خواهید تلافی کنید، که او پاسخ داد نه و من گفتم پس برای چه این موضوع 444 روز را یادآوری می‌کنید، می‌خواهید ما را هم به تلافی آن زمان 444 روز نگه‌ دارید؟
وی در پایان در خصوص این اقدام آمریکایی‌ها اظهار داشت: انگیزه روانی آنها از ربودن ما را شاید بتوان تلافی اقدام دانشجویان ایرانی مبنی بر تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران در سال 58 دانست که در این جریان مشخص شد آمریکایی‌ها در ایران مشغول جاسوسی بودند؛ نه فعالیت دیپلماتیک، اما آمریکا با وجود تصرف کنسولگری و دسترسی به همه مدارک موجود در آنجا نتوانست هیچ مدرکی را دال بر دخالت و ایجاد نا‌امنی در عراق توسط ما ارائه دهد؛ چرا که ما فقط به منظور کمک به مردم کرد عراق و به دعوت آنها به آنجا رفته بودیم.کلمات کلیدی : خبر
پیامها داغ کن - کلوب دات کام

گوشه ای از راهپیمایی آرام دیروز سبزهای اموی
نوشته شده در 88/8/14:: 11:50 صبح

تعدادی از حامیان موسوی و کروبی با سر دادن شعارهای "یاحسین، میرحسین " با قمه و چاقو به سمت علیرضا مرندی نماینده مجلس شورای اسلامی حمله‌ور شدند.

محمد مرندی فرزند علیرضا مرندی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در تشریح این ماجرا گفت: پدرم حوالی ظهر از خیابان سرافراز در نزدیکی خیابان مطهری عازم مطب خود بود که به ناگاه چند نفر از جمعیت حامیان موسوی که با چاقو و قمه در حال عبور از این خیابان بودند،‌ پدرم را شناسایی کرده و با چاقوها و قمه‌هایی که در دست خود داشتند به سمت ماشین حامل خودروی پدرم حمله‌ور می‌شوند.
وی افزود: این افراد شیشه‌های جلو و عقب ماشین و همچنین آینه‌ها را کاملا شکسته و قصد ورود به داخل خودرو و ضرب و شتم و احتمالاً سوءقصد جدی به ایشان را داشتند.
محمد مرندی ادامه داد: در این لحظه جمعی از مردم حاضر در خیابان به این حامیان موسوی و کروبی به شدت اعتراض می‌کنند اما از آنجا که این افراد که علائم سبز نیز با خود حمل می‌کردند، به چاقو و قمه مسلح بودند، مردم حاضر در خیابان نمی‌توانند به آنها نزدیک شده و مانع اقدامشان شودند.
به گفته فرزند علیرضا مرندی،‌ پس از دقایقی که این حامیان موسوی و کروبی با قمه سقف ماشین را سوراخ کردند، ترافیک مقابل خودروی حامل سید علیرضا مرندی که یک نفر نیز همراه وی در خودرو حضور داشت، باز شده و علیرضا مرندی و همراهش که تا این لحظه و بعد از حمله حامیان موسوی و کروبی برای جلوگیری از صدمه دیدن، سرهای خود را در داخل ماشین پائین گرفته بودند، پا را بر روی پدال گاز ماشین گذاشته و به سرعت از چنگ این افراد مسلح فرار می‌کنند.
فرزند علیرضا مرندی تأکید کرد: خوشبختانه حامیان موسوی و کروبی با این اقدامات خود مدنیتشان را به جامعه نشان می‌دهند و من و خانواده‌ از این قدر مدنیت کروبی و موسوی و حامیانش سپاسگذاریم!
به گزارش فارس، علیرضا مرندی، وزیر بهداری در دوران دفاع مقدس و وزیر بهداشت و درمان در کابینه دوم هاشمی رفسنجانی را در کارنامه خود دارد. وی همچنین از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب، فوق تخصص نوزادان از دانشگاه‌های امریکا، دارای کرسی استادی در دانشگاه شهید بهشتی و دارای تالیفات متعدد علمی و پژوهشی است. دکتر مرندی برنده جوایز معتبر از سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت و دارای نشان دولتی درجه اول خدمت جمهوری اسلامی ایران (1379) و چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران(1382) بوده است.کلمات کلیدی : خبر
پیامها داغ کن - کلوب دات کام

بدرقه سفیر اسرائیل توسط دانشجویان ترکیه ای با تخم مرغ
نوشته شده در 88/8/14:: 11:49 صبح

دانشجویان دانشگاه ترابوزان ترکیه با پرتاب تخم مرغ به سمت خوردوی سفیر رژیم صهیونیستی خشم خود را نسبت به جنایات این رژیم در غزه نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، خشم دانشجویان ترکیه ای موجب شد "گابی لوی" سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور بدون پیاده شدن از خودرو خود دانشگاه را ترک کند.

لوی که برای سخنرانی در یک سمینار به دانشگاه ترابوزان در شمال شرق ترکیه دعوت شده بود به محض رسیدن به محوطه دانشگاه با دانشجویان خشمگینی مواجه شد که ضمن سر دادن شعارهایی مانند "اسرائیل قاتل" خواستار خروج وی از این محل شدند.

این امر موجب شد که سفیر رژیم صهیونیستی بدون پیاده شدن از خودرو اش محل سخنرانی را ترک کند که به دنبال آن نیز با پرتاب تخم مرغ از سوی دانشجویان مورد بدرقه قرار گرفت.

این در حالی است که پلیس ترکیه پس از ناتوانی در متفرق کردن دانشجویان، اقدام به بازداشت شماری از آنان کرد. منابع ترکیه ای گزارش دادند پیش از ظهر روز گذشته نیز سفیر رژیم صهیونیستی در دیدار خود از "ریزه" در همسایگی ترابوزان مورد انتقاد مقامها و مردم این شهر قرار گرفته است.

در این دیدار "خلیل باکرجی" شهردار ریزه ضمن انتقاد از جنایات صهیونیستها در غزه خواستار پایان سیاست اشغالگری صهیونیستها در این منطقه شده است. وی در سخنان خود گفته است: اسرائیل باید به سیاستهای توسعه‌طلبانه خود پایان دهد و گرنه نظر مردم ترکیه در مورد اسرائیل تغییر نخواهد کرد.کلمات کلیدی : خبر
پیامها داغ کن - کلوب دات کام

بیانیه میر حسین برای 13 آبان
نوشته شده در 88/8/14:: 11:47 صبح

هم زمان با نزدیک شدن روز ?? آبان میرحسین موسوی خطاب به مردم ایران بیانیه ای گله آمیز منتشر کرد. محمد پورغلامی نویسنده وبلاگ «مساله این است» در آخرین پست وبلاگ خود با به طنز گرفتن بیانیه های پی در پی موسوی که به خواست اربابان خارجی اش دیکته و صادر می شد می نویسد:

اشاره: هم زمان با نزدیک شدن روز ??آبان میرحسین موسوی خطاب به مردم ایران بیانیه ای گله آمیز منتشر کرد. متن کامل این بیانیه که هم اکنون به دست ما رسیده به شرح زیر می باشد:

به نام سبزی

ملت بزرگ و شریف ایران!

آیا نمی بینید عده ای از هم میهنان «صلح طلب» شما در برخی از خیابان های تهران دست به شورش زده اند؟

آیا نمی بینید جوانان تیتیش مامانی و جیگر بالای شهر پایتخت، دست در دست هاپی جان هاشان به خیابان ها ریخته اند؟

آیا نمی بینید تعدادی از وطن پرست ترین ایرانی های مقیم خارج از کشور، که در نیویورک و لس آنجلس و لندن و… زندگی می کنند این روزها آرام و قرار ندارند؟ درست است که آنها در ایران زندگی نمی کنند اما قلب هاشان تنها و تنها به عشق «وطن» تالاپ و تلوپ می کند.

پس کجایید شما؟!

ای مردم لرستان ! خوابید یا بیدار؟

بابا ناسلامتی داماد شماییم ها!

مردم غیور آذربایجان!

شما دیگر چرا؟ من که دیگر فرزند همان آب و خاکم!

ای مرده شور ریخت تان را ببرید که هیچ دوست و فامیل و آشنا سرتان نمی شود.

تعجب می کنم از شما مردم که راحت نشسته اید و انگار نه انگار است که ما داریم با شما حرف می زنیم. ما الان جمعیت بسیار بسیار زیادی هستیم. حدود سه چهار میلیون نفر. فقط یک ذره ی دیگر مانده تا ?? میلیون. قول می دهم اگر شما چند نفر هم با ما شوید به ?? میلیون نفر هم خواهیم رسید. و بعد می توانیم این نظام سراسر دروغ را «بارانداز» کنیم. بعد هم فتیله پیچ و ضربه فنی. و نظام، فرت.

برخیزید ای منفعت طلب ها!

ای نان به نرخ روزخورها!

ای جوات موات ها!

BBC تو را می خواند

VOA تو را می خواند

CNN تو را می خواند

ما هم تو را می خوانیم. د ِ پاشوید دیگر لامصب ها !کلمات کلیدی : طنز، سیاست
پیامها داغ کن - کلوب دات کام

<      1   2   3   4   5   >>   >
<برای دریافت کد کلیک کنید>